Вітаю вас, друзі. Давайте познайомимося.

Мене звуть Світлана Стецько, хочу розповісти, як я прийшла до вибору цього напряму. Можливо хтось із вас у пошуках додаткового заробітку чи навіть нової професії. А якщо і ви спробуєте свої сили у створенні сайтів… Хто знає, до чого це приведе..

Інтернет прорив

Коли я потрапила до Тренінг-центру «Інтернет прорив» навіть не підозрювала, що вже за кілька місяців захочу спробувати створити свій власний курс. Моя свідомість перекинулася на 180 градусів. І хоча я вже понад 10 років так чи інакше пов’язана із сайтами, саме створення довіряла програмістам. Моя участь обмежувалася розробкою дизайну, заповненням контенту.

Але одного разу фрілансер, з яким я домовилася про створення чергового сайту, мене просто кинув… Я перевела гроші на свій аккаунт і ми домовилися укласти «безпечну» угоду, але через 5 хвилин він повідомив, що не має часу… Як ви вже здогадуєтеся, сайт виявився пасткою і ніякі гроші мені ніхто не повернув.

Звичайно, я знайшла іншого програміста і сайт вже працює, але думка, що потрібно самій вчитися все сильніше мене свердлила.

Записалася на безкоштовний курс Аделя Гадельшина «Як зробити сайт з нуля» і яким було моє здивування, коли через кілька хвилин стала власницею власного блогу. Виявляється зовсім не обов’язково бути програмістом і веб-дизайнером, щоб створити цілком пристойний сайт або навіть інтернет магазин.

Згодом пройшла ще кілька курсів створення сайтів і захотілося мені якось систематизувати отримані знання, відібравши найкращі ідеї моїх вчителів і внісши своє власне бачення в процес навчання.

Пройдені вебінари та майстер-класи:

 • Тренинг-центр Интернет прорыв, Адель Гадельшин: «Как сделать сайт с нуля»;
 • Евгений Вергус, Советы Вебмастера: «Сделай свой сайт»;
 • Евгений Вергус, Советы Вебмастера: «Онлайн-интенсив по созданию одностраничных сайтов»;
 • Studio iFish, Юрий Бошников: «Бесплатный тренинг по созданию сайтов с нуля»;
 • Studio iFish, Юрий Бошников: «Базовый Курс по Интернет магазинам»;
 • Академия SEO, Павел Шульга: Бесплатный мастер-класс: «Как попасть в Топ-1 Google и Яндекс»;
 • Дмитрий Дьяконов: Бесплатный онлайн тренинг: «Специалист по интернет рекламе»;
 • WPCourses, Валентин Лифанов: «Создаём первый сайт по шагам 2.0»;
 • WPCourses, Сергей Алейников: «Создаём первый сайт по шагам 3.0»;
 • Роман Пузат 2.5 месячный курс «Создание и монетизация информационных сайтов. Марафон начало 2.0».
 • Genius.Space, курс «Профессия SEO-специалист».
 • Genius.Space, курс «PROфессия Копирайтер».
 • Базовый курс по SEO от Топвизора «Старт в профессию».
Сертифікат від WPCourses
Сертифікат від WPCourse
Сертифікат Марафон Начало 2
SEO-сертифікат
Диплом seo-specialist stetsko
Диплом Copywriter Stetsko

Конкурс сайтів Time to Craft

22 листопада 2021 року Timeweb спільно з брендами Craftum та Нетологією організували конкурс на найтехнологічніший сайт. Я подала заявку на SiteFromZero.

Конкурс Time to craft 2021
Номінації конкурсу Time to craft

Учасники реєструвалися за трьома категоріями:

 • Початківці (80 сайтів);
 • Фрілансери (106 сайтів);
 • Веб-студії (47 сайтів).

Сайти оцінювалися за наступними номінаціями:

 • Найкращий дизайн;
 • Найкращий контент;
 • Найтехнологічніший сайт;
 • Найкраще юзабіліті.

26 січня 2022 року пройшло підбиття підсумків і мій проект посів 2-е місце в номінації «Найтехнологічніший сайт».

2-е місце у конкурсі Time to craft

Дякую всім, хто підтримував мене під час проведення конкурсу.

Про блог SiteFromZero (автор Світлана Стецько)

Світлана Стецько
Світлана Стецько – автор блогу

Хочу висловити подяку моїм вчителям, які дали точку відліку, змінили мислення, я почала почуватися вільніше і усвідомленішим в інтернет-просторі.

У свою чергу, хочу зробити свій внесок у цей процес. Сподіваюся мої статті та відеоуроки допоможуть вам заощадити час та сили. Буду рада вашим відгукам та коментарям, пишіть свою думку, беріть участь в обговореннях!

У процесі навчання я створюю кілька реальних блогів різної тематики та докладно описую нюанси роботи, плюси та мінуси різних тем та плагінів, даю право вибору того чи іншого шляху створення. Особливу увагу приділяю безпеці та оптимізації сайту.

Програма безкоштовного курсу “Створення сайту з нуля” включає 28 послідовних кроків на шляху до створення сайту на движку WordPress.

Моя мета: навчити вас робити якісні та корисні сайти, уникнувши безліч помилок. І якщо сайт після навчання житиме і розвиватиметься, значить це і моя перемога.

Уроки розробляю насамперед для новачків. Намагаюся писати дуже докладно, послідовно, простою мовою. Ви отримаєте всі базові знання, які необхідні для створення сайту. Робота нескладна, але потребує уважного розгляду та розуміння процесу.

Отримані знання будуть корисні будь-якій людині, яка пов’язана з інтернетом. Навіть якщо ви надалі замовлятимете розробку та просування сайту в спеціалізованих студіях, розуміння основ однозначно не завадить.

Освітній процес ґрунтується на покроковому самостійному процесі навчання. Кожен із вас рухається зі своєю комфортною швидкістю. Раджу кожен крок проходити дуже якісно, читайте пропоновані статті, дивіться підготовлені відеоролики.

На даний момент у мене немає команди, я не проводжу вебінари, і у мене немає платних курсів. Вільний час присвячую самоосвіті та підготовці матеріалів для своїх сайтів.

Підписуйтесь на оновлення блогу, я пишу не часто, але дуже намагаюся робити якісний та корисний контент. Працюю у свій вільний час для насолоди.

Трохи про себе

За освітою хімік, але моя дисертація так і залишилася не захищеною. Ще студенткою я захопилася фотографією і згодом це стало моєю професією.

Студія SVФОТО

12 років працювала фотографом: робила випускні альбоми, знімала весілля, портфоліо, монтувала відео.

Відеокліп, зроблений до Дня Народження моєї сестри. Частину відео знято Тетяною Прозерською. Виконують Васянович Інна та Слава.

Розплідник King’s Preference

Наступні 10 років присвятила розведенню собак: мої цуценята зараз живуть в Україні, Росії, Італії, Болгарії, Туреччині, Фінляндії. Ми брали участь у виставках, подорожували світом.

Кавалер кінг Чарльз спанієль. Другий сюжет знятий Русланом зі студії АРТГРУП, а сюжет із лебедями Ігорем Леонтьєвим

Цуценята вимагають постійної уваги та прив’язують до будинку. Я почала шукати способи додаткового заробітку: захопилася криптовалютами, благо в інтернеті є безліч сайтів, що їх роздають безкоштовно.

У 2018 році вийшла заміж та переїхала в Елладу. Високі грецькі ціни, пандемія та карантин звели нанівець моє колишнє заняття. Моя кар’єра заводчика, схоже, вже закінчилася.

У пошуках нового напряму

Я стала перед вибором моєї вже третьої професії… Створення сайтів – найбільш цікавий і підходящий варіант для мене, але я помилково думала, що потрібно спочатку вивчитися на програміста і пішла “іншим” шляхом.

Так як я збирала безкоштовну криптовалюту, мій погляд впав на подібні сайти, але що платять у рублях. По-перше, вони мають дуже низьку мінімалку на вивід, а по-друге, вони набагато стабільніші. Ось і виникло бажання подивитися як це все працює.

Дуже захотілося подивитися ці скрипти зсередини та попрацювати з ними, навчитися працювати з сервісами активної реклами та платіжними системами. За кілька днів я стала адміністратором мого першого крана.

Суть кранів досить проста. Створюється сайт із банерними місцями, рекламодавці розміщують свої банери та посилання через спеціальні рекламні мережі. Частина цих грошей йде на роздачу бонусів відвідувачам, наприклад, раз на годину. Звідси й з’явилися назви «кран» та «бонусник».

Цього мені здалося недостатньо і я вирішила запустити букс – складніший сайт з безліччю різних способів реклами та заробітку. Тут вже окрім бонусів відвідувачі можуть заробляти на перегляді сайтів рекламодавців та відеороликів у YouTube, виконанні завдань та роботі у соцмережах.

Півроку я працювала над розробкою дизайну та функціоналу. Але мої дизайнерські фантазії зайшли надто далеко: ніхто з програмістів не хотів братися за реалізацію проекту. Тоді я накидала простенький редизайн готового скрипту і вже за місяць заробив мій власний букс.

Однак на цьому я також не зупинилася. Тепер мене цікавлять сайти-блоги. Звичайно, це набагато складніше у плані наповнення контентом, вимагає багато часу та додаткових знань, але на другій чаші терезів самореалізація: блог створюється перш за все з метою бути корисним.

Головна відмінність між кранами/буксами та інформаційними сайтами – це трафік. У першому випадку відвідувачі залучаються за рахунок грошової винагороди, а в другому – за рахунок якості контенту.

Так, у моєму новому хобі органічно переплітаються всі мої захоплення:

 • фотографія, дизайн, відеомонтаж;
 • заробіток в Інтернеті, реклама;
 • створення сайтів, SEO, аудит, аналіз даних;
 • подорожі, грецька кухня, крипта.

А найголовніше – я не прив’язана до місця та часу. Все, що потрібно – це бажання та інтернет. Моє хобі приносить мені радість та саморозвиток.

Ще один напрямок, який мене став цікавити останнім часом – це створення штучного інтелекту та нейромереж. Я успішно пройшла онлайн-практикум від Університету ІІ та сподіваюся не зупинятися на отриманих знаннях.

Сертифікат про проходження практикуму "Створення штучного інтелекту та нейромереж"
Сертифікат за виконання всіх домашніх завдань
Рейтинг
( 6 оцінок, середнє 5 з 5 )
SiteFromZero
Додати коментар

Натискаючи на кнопку "Надіслати коментар", я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності.