Що таке запамленість тексту і як її привести в норму

Стоп спам SEO

Запамленість тексту це добре чи погано. Вчимося писати SEO-статті без переспаму. Обіцяю не лити воду, а дати конкретні рекомендації копірайтерам-початківцям.

Підготувала детальний огляд 6 онлайн-сервісів для перевірки: Text.ru, Advego, Тургенев, Istio, PR-CY, Miratext. Записала відео для початківців, що ілюструє роботу програм з певним прикладом.

Наприкінці статті на вас чекає докладний розбір текстів на спам та воду з ТОП 10 Яндекса.

Що таке SPAM

Недостатньо написати корисний огляд, його потрібно оптимізувати під пошуковий запит. Роботи хочуть зрозуміти, чи відповідає матеріал на задане запитання. Якщо потрібна фраза зустрічається на сторінці кілька разів, пошуковик визначить її відповідною (релевантною) і запропонує користувачеві.

Повторення певних словосполучень впливає на просування. Однак якщо перестаратися, то замість ТОП можна отримати БАН.

Запамленность тексту це концентрація слів, що часто повторюються. Статті, пересичені повторами, важко читати. Пошукові алгоритми навчилися виявляти та відфільтровувати такі сторінки.

Вперше слово «SPAM» з’явилося 1936 року. Таку абревіатуру отримала нова торгова марка американського підприємства з виробництва м’ясних консервів, точне розшифрування знають лише директори. Ребрендинг супроводжувався надмірною рекламою продукції. Після закінчення війни залишилася нереалізованою велика партія консервних банок, випущена для армії.

spam - торгова марка

Згодом цей термін став причиною сатири та призначення інших передозуваннь, наприклад таких як рекламні електронні розсилки. Термін набув негативного глузду. Корпорація навіть подала до суду на компанію Spamarrest, яка виробляє антиспамінове програмне забезпечення, але програла.

Початківці копірайтери часто повторюють ключові фрази, їх синоніми або стоп-слова (сполучники, прийменники, займенники тощо). До спаму відносяться перші дві категорії, а останні – до водністі. Усі ці надмірності тягнуть на дно. Завдання копірайтера – написати чистий унікальний інформативний компетентний текст.

Попередній аудит текстового документа SEO-інструментами виявить проблемні місця, усунення яких відкриє дорогу в ТОП.

Немає єдиною системи параметрів, кожна служба розробила власні підходи, формули розрахунків, термінологію. Порівнюйте результати в рамках окремої програми, дотримуючись її стандартів. Найбільш відомі Text.ru та Advego.

Що таке запамленість тексту в антиплагіаті

Для SEO аналізу копірайтери використовують популярний сервіс Text.ru. Він дозволяє безкоштовно перевірити матеріал на унікальность, орфографію, spam, водність. Згідно з антиплагіатом

Запамленість тексту – це відношення кількості ключових слів пошуку до загального обсягу статті, вираженого у відсотках.

За рівнем запамленості тексти поділяються на три категорії:

 • < 30% – натуральний контент з природним входженням «ключовиків»;
 • 30-60% – оптимізований для пошукових запитів;
 • > 60% – переоптимізований, велика ймовірність потрапити під фільтр.

Ігнорування або багаторазове використання ключових фраз – одна з причин низьких позицій у пошуку. Золота середина – секрет успіху просування сторінки, при цьому вона буде зрозуміла роботам і легко сприйматися людьми.

Крім кількості входжень враховується їх розподіл за об’ємом. Навіть невелика кількість ключів, розташованих поруч, визначатиметься як spam. Намагайтеся поступово вписувати їх з інтервалом 600-800 символів, деякі оптимізатори рекомендують витримувати 1000.

Нудота тексту

Адвего, ще один помічник копірайтерів, розробив свій показник повторюваності під назвою – нудота. Так, так саме сприймають читачі сеотексти.

Є два типи.

Класична нудота (КН) розраховується по одному слову, що найчастіше використовується. Для цього витягується квадратний корінь із кількості його повторів.

Наприклад, термін «текст» у цьому огляді (до редагування) зустрічається 18 разів, отже КН = 4.24. Багато це чи мало можна зрозуміти тільки знаючи загальний обсяг. Про це ми поговоримо трохи згодом.

Академічна нудота враховує всі терміни і фрази, що часто повторюються, розраховується за спеціальною формулою з урахуванням морфологічних форм (відмінювань, дієвідмінювань), виражається у відсотках. За цією величиною можна судити про природность контенту.

Запамленість тексту та академічна нудота схожі, але не однакові характеристики, які використовуються різними сервісами. Отже, верхня смуга для першої 60%, а другої – 8,5%.

Перевірка тексту на запамленість онлайн

Перед публікацією роботу бажано перевірити на відповідність прийнятим нормативам або, якщо ви пишете на замовлення, вимогам технічного завдання. Розглянемо найпопулярніші сервіси семантичного аналізу.

Для аудиту використовується текст без заголовка H1.

Процес відбувається автоматично і зазвичай триває кілька секунд. Для наочності я перевірю вихідний варіант російської версії цього огляду різними інструментами, прокоментую результати.

Text.ru

Онлайн-сервіс Text.ru дозволяє дізнатися запамленість, унікальність, водність, орфографічні помилки. Просто вставте вміст статті у віконце, натисніть кнопку «Перевірити на унікальність» та дочекайтеся своєї черги.

Антиплагіат Text.ru

Пройшло 5 хвилин. Підсумок мене порадував: унікальність 100%, вода – 13%, запамленість – 51%, пошукові системи мають схвалити.

Перевірка тексту на унікальність, запамленість та воду

Переходжу до другої вкладки, дивлюся орфографію: червоним підсвічені можливі помилки. Справді пропустила дефіс. Виправила.

Дивлюсь третю вкладку: фіолетовим кольором відзначені ділянки, які визначені як spam.

Запамлені ділянки тексту

Чим насиченіший відтінок, тим більше повторів. На скріншоті видно, які терміни варто замінити на синоніми, а де збільшити дистанцію.

Щоб подивитися воду, перемкніть око під текстовим вікном. Блакитним кольором виділено водні елементи. У моєму випадку достатньо видалити зайві прийменники.

Без реєстрації дозволяється обробляти 15 000 знаків на день. Зареєстровані користувачі з підтвердженим телефоном, анти -плагіат збільшує ліміт до 50 тис., але розмір тексту повинен бути менше 15 000 символів.

Не забудьте перед роботою змінити тариф «Швидкість» (за замовчуванням) на «Економ». Перемикач знаходиться перед кнопкою «Перевірити на унікальність».

Перемикач на Економ-тариф у Текст ру

Якщо безкоштовних можливостей недостатньо, придбайте PRO-аккаунт.

Advego

Адвего визначає класичну та академічну нудоту тексту, щільність ключів, семантичне ядро. Для цього виберіть закладку SEO-аналіз, вставте в текстове поле статтю, що аналізується. Безкоштовна версія приймає документи до 100 тисяч символів.

SEO-аналіз тексту в Адвего

Результат програма видає миттєво: академічна нудота 6% – відмінна робота (допустимий рівень <8.5%).

Нудота в Адвего

Далі дивлюся семантичне ядро, воно показує за якими запитами ранжуватиметься сторінка. В основному виділені правильні терміни та фрази, проте деякі явно зайві. Частотність не перевищує 3%, що свідчить про хорошу якість контенту, написану для людей (для вас намагаюся).

Семантичне ядро ​​по Advego

Прокручую вниз до stop words: тут картина не така райдужна, але в межах допустимого. Зайві прийменники із сполучниками варто видалити.

Stop-слова по Адвего

Тургенєв

Для боротьби з текстовим спамом Яндекс запустив у 2017 році алгоритм «Баден-Баден», він виявляє «погані» сторінки і знижує позиції у видачі. Якщо їх багато, може постраждати весь сайт.

Серіс Тургенєв обчислює ступінь ризику потрапляння під фільтр, враховуючи такі характеристики:

 • академічна нудота;
 • висока частота деяких слів;
 • надконцентрація сполучника «і»
 • стилістичні помилки;
 • водність;
 • покриття «ключовиками»;
 • зручність читання.

Вміст тексту перевіряється за кожним пунктом, при перевищенні допустимих лімітів нараховуються штрафні бали, які підсумовуються в загальну оцінку ризику:

 • 5-8 – середній;
 • > 8 – високий;
 • > 13 – критичний.

Аналіз стилістичних помилок безкоштовний. Під час реєстрації нараховується бонусом 100 рублів на баланс для тестування оплачуваних послуг: загальний ризик потрапляння під Баден-Баден, повторення, запити, вміст води та читабельність. Вартість одного запиту – 5 рублів.

Перш за все, я досліджую текст на повторення: жодних штрафних балів не присуджується, все чисто.

Тургенєв: інструмент повторення

Переходжу до загальної оцінки ризику потрапити під фільтр, отримала два штрафні бали за стилістичні помилки. Благо є підказки, потрібно внести виправлення під час редагування. Загалом ризик низький, є всі причини контентного просування.

Оцінка ризику потрапити під фільтр по Тургенєву

Istio

Безкоштовний онлайн-сервіс Istio миттєво розрахує класичну нудоту, щільність ключових слів, водність, знайде орфографічні помилки. Для початку роботи достатньо вставити текст або вказати посилання на опублікований огляд. Немає обмежень на кількість символів.

Семантичний аналіз istio

Родзинкою програми є створення мапи частотних слів. У такому вигляді документ як на долоні, легше коригувати.

Хмара слів, створених у Istio

PR-CY

Програма PR-CY аналізує кількість повторень, показує, які терміни вписуються природньо, а які часто. Він обчислить природну щільність відповідно до закону Ципфа, дасть рекомендації щодо корекції кожної позиції.

Американський лінгвіст, вивчаючи закономірності у мовах, виявив, що одні терміни використовуються дуже часто, інші – рідко. Якщо взяти довгий текст і впорядкувати його слова за частотою, то найпопулярніше зустрічається в 2 рази частіше за другий, в 3 рази частіше за третій і т.д.

Виявляється закон Ципфа працює не тільки щодо мов, а й розмірів міст. Справді, у Москві проживає приблизно вдвічі більше людей, ніж у Санкт-Петербурзі, а Київ – удвічі перевершує Харків:

РосіяУкраїна
Москва – 12.6 млнКиїв – 2.9 млн
Санкт-Петербург – 5.4 млнХарків – 1.4 млн
Чисельність населення найбільших міст Росії та України, 2021 рік

Ідея зрозуміла, ми переходимо до практики. Аналіз тексту в PR-CY показав, що природність мого огляду до редагування становить 78%. Цей показник має бути > 50%, тому результат цілком прийнятний.

Природність тексту по PR-CY

Далі я вивчаю детальний аналіз кожної позиції, скільки чого рекомендується видалити.

Рекомендації від PR-CY

Miratext

Дослідження за допомогою анализу тексту від Miratext покаже нудність, водянистість, якість згідно із законом Ципфа, хмару слів, складе графік та запропонує внести правки.

Знову завантажую свій вихідник, вимикаю обробку чисел, сполучників, прийменників, займенників і спостерігаю за результатом. Важко порівнювати: водянистість та якість тексту сильно відрізняються від попередніх значень.

У підтримці отримала дивну відповідь: параметри мають інформаційний характер, користуватися ними необов’язково. Нормативи, знайдені в інтернеті, замовчую, оскільки не впевнена в їхній достовірності.

Мені симпатизує Miratext більш зрозумілою розкладкою за частотами порівняно з Адвего, генерацією хмари та графіка.

Аналіз тексту в Miratext

Miratext побудував графік відхилення частот від ідеальних значень.

Графік відхилення закону Ципфа на Miratext

Норма запамленості

Повністю позбутися спаму не вийде. Пошуковики не зможуть зрозуміти, за якими запитами ранжувати сторінку. Який рівень заспамленности тексту вважається допустимим, а який – оцінюється як переспам. Скільки це у відсотках…

Є негласні правила, яких дотримуються копірайтери. Нижче наведені SEO-нормативи для перевірених сервісів, їм довіряють більшість фахівців.

Антиплагіат Text.ru

 • запамленість тексту: 30 – 60%
 • унікальність: > 90%
 • вода: < 15%

Адвего

Спостерігається суттєва різниця між рекомендаціями сервісу та вимогами до копірайтерів. Наводжу обидва варіанти.

 • академічна нудота: 6 – 8.5% (по Advego: 5-15%)
 • класична нудота: < 7 (згідно Advego: «5» на 20 тисяч знаків це нормально)
 • частотность ключа: < 3%
 • вода: 55-75%

Зважайте на те, що оцінку дають роботи, які можуть помилятися.

Як знизити запамленість тексту

Якщо перевірка показала, що матеріал переоптимізований, то до публікації він точно не готовий: пошукові роботи можуть забракувати, вважаючи його не читабельним. Переходимо до редагування.

Щоб зменшити запамленість тексту, я використовую такі прийоми:

 • підібрати синонім;
 • замінити займенником;
 • замініть англійским перекладом;
 • використовувати абревіатуру;
 • перефразувати речення;
 • об’єднати два речення в одне;
 • перевірити інтервали між ключовими фразами;
 • видалити проблемну ділянку;
 • додати додатковий матеріал для кращого розкриття теми;
 • прочитати вголос;
 • використовувати досвід конкурентів.

Кажен із цих методів використовуйте акуратно. Так, наприклад, заміна терміна «сайт» на «ресурс» призводить до стилістичної помилки. Нарощування обсягу тексту не повинно знижувати його інформативність, а вирізування – до втрати сенсу. Розведення ключів може призвести до іншої крайності – водяністості.

Не варто змінювати деякі літери російського або українського слова на англійські, такі махінації легко визначаються.

Для зменшення класичної нудоти достатньо скоригувати кількість вживання головного ключа. Проте дивіться, щоб слово-паразит не стало ключовим.

Після редагування перевірте ще раз. Я записала коротке відео, щоб продемонструвати на конкретному прикладі роботу різних інструментів.

Для найкращого ефекту прочитайте свою роботу через пару днів на свіжу голову. Безумовно, прийдуть нові ідеї: навички приходять з часом.

Рівень запамленості у ТОП 10

Щоб розібратися як впливає запамленість тексту на позиції, наскільки жорстко діють фільтри щодо інформаційних сайтів, провела наступне розслідування. У пошуку Яндекс зробила запит за ключовою фразою та проаналізувала перші десять статей на рівень спаму.

Усі автори – професіонали з цього приводу, знають вимоги та норми. Хочу перейняти досвід експертів. Запрошую вас поринути в статистику разом. Огляди Zen.Yandex, VC.RU не були враховані, дослідження проводили 14.11.201.21.

SEO-аналіз статей з ТОП 10

Більшість показників справді знаходяться в рамках допустимого. Запамленість тексту ніхто не перевищив, уклалися всі до 56%. Академічна нудота майже у всіх в діапазоні 6-8,2%, автори суворо дотримуються нормативу, лише один текст випав із правила.

Вода за даними Advego у всіх десяти випадках <75%, а за Text.ru – злегка перевищена, досягає 20% при нормативі < 15%. Похоже, на цей показник не варто сильно спиратися. Позбутися словесного сміття допоможе сервіс Главред.

Розглянемо докладніше частотність. Я перерахувала середній інтервал між входженнями тематичного терміну «запамленість».

позиція в ТОП12345678910
інтервал входження66449236322410294731289769703697

Як бачите, санкції не накладаються навіть за впровадження ключа з інтервалом 200 знаків. Однак це виняток, зазвичай всі дотримуються пристойної дистанції.

Класична нудота сильно перевищена всіма учасниками. Так Адвего дає норму «5» для 20 000 знаків. При обсягах лише 6 – 16.5 тисяч КН варіюється в діапазоні 4.36 – 8.31. На цей показник мало хто звертає увагу, головне не перевищуватиме 7.

Ще один нюанс. Одна стаття набрала 10 загальних балів по Тургенєву, існує високий ризик накладення санкцій, але пошукові системи, на щастя, мають іншу думку.

Загальний ризик потрапляння під фільтр Баден-Баден

Нижче представлені згенеровані хмари. Все наочно.

Хмари слів для ТОП 10

Який я зробила висновок. Прагнути ідеалу потрібно, але без фанатизму. Більше думайте про людей, а не про цифри. Пошукові роботи досить лояльні до навіть очевидного передозування. Не думаю, що в майбутньому ми чекаємо на поступки, скоріше, вибір буде більш суворим, захоплюватись спамом не варто.

На цьому у мене все. Сподіваюся, ви дізналися щось нове. Працюйте над текстами, і вони займуть пристойні позиції. Напишіть свої думки, спостереження в коментарях.

close
Новостная рассылка

ПОДПИСКА НА БЛОГ

Получайте уведомления о новых публикациях SiteFromZero.info на свою почту

Никакого спама! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

НЕ УПУСТИ

Иконка ТОП

Будь первым, кто узнает о новых обзорах и акциях на SiteFromZero

Мы не спамим! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

Светлана Стецко Рекомендую подписаться
Поділитися з друзями
Светлана Стецко

Світлана Стецько -адміністратор, вебмайстер, копірайтер, блогер, дизайнер, SEO-фахівець цього сайту. Ділюсь своїми експериментами, спостереженнями та результатами.

Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
SiteFromZero
Додати коментар

Натискаючи на кнопку "Надіслати коментар", я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності.