Зміна типу сервера баз даних у ISPmanager 6

MySQL MariaDB Хостинг

Для забезпечення продуктивності та безпеки WordPress рекомендує використовувати систему керування базами даних (СУБД) – MariaDB версії 10.0 або новішою. Розберемося як змінити тип сервера баз даних існуючого сайту на прикладі панелі ISPmanager 6.

Всі, хто стурбований здоров’ям проекту, уважно стежать за повідомленнями WordPress. Сьогодні отримала жахливе попередження про використання застарілого програмного забезпечення. Я поринула у вивчення цього питання і хочу поділитися своїми результатами.

Застаріла версія СУБД

Люблю експериментувати і зараз тестую панель ISPmanager 6, яка дозволяє встановити кілька різних версій MySQL на одному сервері, що спрощує процес переходу від однієї до іншої.

Перш ніж перейти до виправлення помилки, пропоную трохи зануритися в теорію. Це додасть розуміння до виконуваних дій.

У чому різниця між MySQL та MariaDB

MariaDB — відгалуження найпопулярнішої системи управління базами даних MySQL. Ведучий фінський розробник обох версій Мікаель Віденіус назвав їх на честь своїх дочок Марії та Мю.

Оскільки це форк, API та протоколи використовуються ті самі, а значить бібліотеки та додатки, які працюють у MySQL будуть працювати і в MariaDB.

У MariaDB додано ряд удосконалень, що дозволяють оптимізувати та прискорити роботу:

  • запитуються лише таблиці, необхідні для запиту;
  • впроваджено новий тип таблиць у формі колонкового сховища замість рядкового;
  • починаючи з 10-ї версії допускається паралельне виконання запитів;
  • використання механізму зберігання у вбудовуваній базі даних (RocksDB), що підвищує продуктивність обробки даних на SSD-носіях;
  • зберігає документи JSON як рядки, а не двійкові об’єкти.

MariaDB — це покращена версія MySQL.

Як визначити поточну версію бази даних WP-сайту

Найпростіший спосіб це подивитися інфу у самій панелі WordPress. Перейдіть в закладку «Інформація» розділу «Здоров’я сайту».

Версія СУБД у вордпрес

У моєму випадку поточна версія СУБД — 5.5.68-MariaDB, яка випущена в 2020 році і включає функції MySQL 5.5. І це остання версія, яка має синхронну нумерацію.

Наступні версії MariaDB починаються з 10-ї, щоб підкреслитит власний розвиток, а не імпорті всіх існуючих функцій MySQL.

Другий мій проект використовує новішу версію MySQL 5.7 і ніякого повідомлення про перехід на іншу не надходило. Чи переходити на MariaDB залежить від власника сайту.

Версія СУБД

Зміна типу сервера БД у ISPmanager 6

Процес складається з кількох етапів.

Крок 1. Створіть нову базу даних, натиснувши на кнопку «Create a database». На це буде потрібен час, тому краще почати з цього пункту.

Створити нову БД

Виберіть тип сервера, вкажіть ім’я користувача та пароль. Я вибрала mariadb-10.3.

Створення нової бази даних

Крок 2. Виділіть стару базу та скачайте її копію (дамп) на свій комп’ютер. Минулої статті я описувала як створити копію бази даних за допомогою phpMyAdmin сьогодні покажу ще один спосіб, використовуючи функціонал панелі ISPmanager 6.

Дамп БД у ISPmanager

Крок 3. Тепер завантажений файл імпортуйте в нову БД.

Імпорт БД

Після 100% завантаження не поспішайте закривати вікно, по завершенні процесу вас автоматично перекине у вікно «Бази даних».

Завантаження бази даних
Бази даних у ISPmanager

Крок 4. Залишилось внести зміни до конфігураційного файлу. Для цього зайдіть у Менеджер файлів, виберіть папку «www» із сайтами та перейдіть до каталогу.

Менеджер файлів ISPmanager

Знайдіть файл wp-config.php та відкрийте його для редагування.

Конфігураційний файл вордпрес

Замініть ім’я бази даних на нове, її користувача та пароль. В якості адреси сервера замість «localhost» вкажіть «127.0.0.1:3310».

Редагування конфігураційного файлу

Наразі в інформації про сайт відображається нова версія СУБД.

Версія БД у WordPress

Обмеження реплікації

У більшості випадків ви легко зможете перейти з MySQL на MariaDB, проте зворотний процес може бути неможливим, оскільки більшість версій MySQL не підтримують реплікацію з серверів MariaDB.

Крім того, MySQL 8.0 має несумісний двійковий журнал і ви не зможете перенести базу даних MariaDB.

Отже, ми розібралися, як дізнатися версію системи управління базами даних у вордпрес, як її змінити, як виконувати експорт та імпорт бази даних в панелі ISPmanager 6.

Перехід на інший тип сервера БД рекомендую провести попередньо на тестовому обліковому записі, відстежити можливі помилки (для цього експорт та імпорт бази даних краще робити за допомогою phpMyAdmin) та перевірити швидкість роботи проекту. У моєму конкретному випадку швидкість просіла.

Якщо ви знайшли собі корисну інформацію, то ставте лайки. Діліться своїм досвідом та думкою в коментарях.

close
Новостная рассылка

ПОДПИСКА НА БЛОГ

Получайте уведомления о новых публикациях SiteFromZero.info на свою почту

Никакого спама! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

НЕ УПУСТИ

Иконка ТОП

Будь первым, кто узнает о новых обзорах и акциях на SiteFromZero

Мы не спамим! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

Светлана Стецко Рекомендую подписаться
Поділитися з друзями
Светлана Стецко

Світлана Стецько -адміністратор, вебмайстер, копірайтер, блогер, дизайнер, SEO-фахівець цього сайту. Ділюсь своїми експериментами, спостереженнями та результатами.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
SiteFromZero
Додати коментар

Натискаючи на кнопку "Надіслати коментар", я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності.