Піддомен – розбір на конкретних прикладах

Что такое поддомен Хостинг

Минулої статті ми докладно розібрали що таке домен, а тепер заглибимося в поняття піддомену. Я наведу конкретні приклади правильного його використання.

Піддомени можуть як надати солідності ресурсу, так і нашкодити йому. Обговоримо нюанси, пов’язані з просуванням таких проектів у Google та Яндексі.

Що таке піддомен

Система доменних імен DNS (Domain Name System) має ієрархічну структуру. На верхньому рівні знаходиться домен нульового рівня, він позначається порожнім місцем і є безіменним (тобто не містить жодних символів). Рівні між собою розділяються точкою і рахуються праворуч наліво.

Fully Qualified Domain Name

Можна провести аналогію з нашою пропискою: дом.улица.город.страна.(планета). Давайте розкладемо адресу w.sitefromzero.info. на складові.

Повне доменне ім'я
  • .(точка) – домен нульового рівня (кореневий домен);
  • info – домен першого (верхнього) рівня;
  • sitefromzero – домен другого рівня;
  • w – домен третього рівня.

Якби я створила свій блог в українській зоні, то отримала б доменне ім’я вже четвертого рівня: w.sitefromzero.com.ua.

Таких рівнів може бути 127. Крайню точку праворуч ми часто не бачимо, але вона є у системі DNS.

Коли ми говоримо «доменне ім’я», зазвичай маємо на увазі FQDN (fully qualified domain name) – повне доменне ім’я, що включає всі батьківські домени, що виключає невизначеність.

Домени першого і другого рівня (.ru, .com, .info, .org, .com.ua) часто включають величезну кількість доменів, утворюючи так звані доменні зони.

Піддомен ( subdomain ) – це домен, що є частиною домена вищого рівня.

Таким чином, все, що ми бачимо зліва від точки технічно є субдоменами, істинним доменом є тільки кореневий. Однак на практиці прижилася зручніша для звичайних користувачів система:

  • .info – доменна зона
  • sitefromzero.info – основний домен
  • w.sitefromzero.info – субдомен сайту sitefromzero.info

У розумінні звичайних користувачів інтернету, піддомен – це домен третього рівня і вище. Тобто те, що стоїть ліворуч від основного домену.

Навіщо він потрібний

Потреба створення субдоменів зазвичай виникає у великих порталів. Уявіть, що ви займаєтеся виробництвом пральних машин і хочете торгувати по всій Росії. У Вебмайстрі можна задати лише один регіон.

Завдання регіону у Вебмайстрі

Сам Яндекс рекомендує вказати регіон Росія. Але давайте уявимо москвича, який хоче купити пральну машину. При введенні запиту пошуковик визначить, що клієнт знаходиться в Москві і в ТОП потраплять інтернет-магазини з московською регіональністю.

В цьому випадку розумніше зробити окремі версії сайту під кожен регіон. І тут вже вам вирішувати як це реалізувати: на окремих доменах, субдоменах чи підпапках.

Створення піддомену для кожної мовної версії також виглядає логічним. Ось кілька відомих прикладів:

  • ru.wikipedia.org
  • uk.wikipedia.org
  • en.wikipedia.org

Для гарного ранжування проекту важливо бути mobile friendly. Однак адаптивний макет не так легко оптимізувати, порівняно з розробкою спеціальної мобільної версії.

  • ru.m.wikipedia.org
  • uk.m.wikipedia.org
  • en.m.wikipedia.org

На окремому піддомені можна розташувати окремі сервіси, блог, форум, тех.підтримку і т.д. Дивимося конкретні приклади.

  • webmaster.yandex.com
  • wordstat.yandex.ru
  • metrika.yandex.ru
  • mail.yandex.ru
  • zen.yandex.ru

На ньому можна розмістити лендинг з іншим дизайном для просування послуги чи певного товару.

Крім того, на піддомен можна винести контент, закритий для індексації. Ви можете скористатися ним для проведення тестування плагінів, перш ніж використовувати їх на основному ресурсі.

Конструктори сайтів використовують свій домен для надання послуг клієнтам, які можуть безкоштовно створювати проекти на піддоменах. Наприклад, мій сайт міг би мати такий вигляд:

  • sitefromzero.wordpress.com (не плутайте з CMS)
  • sitefromzero.blogspot.com
  • sitefromzero.ucoz.net

Однак це найбільше підходить для тестування, а не повноцінного ресурсу. Подумайте, скільки майданчиків різної тематики поруч і як вони можуть гальмувати просування. Навряд чи ви знайдете в ТОП подібні проекти, особливо за високочастотними запитами.

Що потрібно знати про сайт на піддоміні

Створюючи проекти на субдоменах потрібно знати низку нюансів. Кожен ресурс має бути унікальним, зі своїм дизайном, контактами, семантичним ядром. В очах пошукових систем ресурс із піддоменами виглядає солідніше.

Піддомени можуть сприйматися як окремими проектами, так і частинами великого порталу. Це залежить як від конкретної пошукової системи так і супутніх чинників.

Якщо ж потрібно мати один ресурс в очах пошукових систем, слід розглянути варіант розміщення другого проекту в окремій папці першого. Порівняємо обидва варіанти:

  • w.sitefromzero.info – сайт на піддоміні;
  • sitefromzero.info/w/ – сайт у піддиректорії (subdirectory, subfolder).

Для нас в обох випадках це два ресурси, а в очах SEO це 2 та 1 відповідно. Та сама ситуація і на хостингу. Наприклад, у моєму пакеті С-ХОСТ дозволено мати максимум 5 сайтів. Створюючи новий проект будь-яким із цих способів, я оплачую лише основний домен, але в першому випадку мені зарахується два сайти, а в другому – один.

Напевно, створюючи інтернет-майданчики ви замислюєтеся про їхню монетизацію. Тоді необхідно враховувати, що деякі сервіси працюють тільки з доменами 2 і 3 рівня і ніякі папки тут не котируються.

Важливий аргумент створення піддомена – можливість розподілу навантаження на сервер, у разі створення окремої папки всередині сайту ви втрачаєте дану перевагу.

Субдомен – это отдельная категория главного ресурса. Поэтому если тематики очень разные, то такой портал тяжелее будет продвигать и лучше разместить новый проект на отдельном домене.

Важливу роль грає і перелінковка: чи пов’язані domain і subdomain внутрішніми посиланнями. За їх кількістю можна судити чи є проекти самостійними або розділами одного порталу.

Індексація

Створивши субдомен до основного домену, ви отримуєте новий сайт, який просувається незалежно від першого за своїми ключами, але зберігає брендинг головного ресурсу і нішевий авторитет.

Яндекс

Для Яндекса кожен піддомен – це окремий проект, на який потрібно підтвердити права, задати регіональність. Так, наприклад, створивши мережу сайтів для кожного регіону, можна добре просуватися за геозалежними запитами, оскільки конкуренція сильно зменшується до регіональних розмірів.

У цьому випадку для кожної версії задаються ціни, контактні дані, умови доставки, відгуки.

Якщо один із ресурсів потрапив під фільтр, це не позначиться на інших.

Як підтвердження додаю моє листування з підтримкою Яндекс Пошуку.

Індексація доменів в Яндексі

Google

Гугл сам визначає чи є субдомен окремим сайтом або частиною основного проекту. Все залежить від тематики, структури, контенту. Тобто. мережа сайтів під регіони Google, на відміну від Яндекса, швидше за все вважатиме як один проект.

Наприклад, піддомен побутової техніки інтернет-магазину ROZETKA визначився розділом загального ресурсу та потрапив у швидкі посилання сніпета.

Сніппет магазину Розетка

Якщо ж сайти на субдоменах відрізняються, то і в очах Google це будуть різні проекти, практично незалежні один від одного.

Плюси

Піддомени широко використовуються і мають низку переваг:

  • розподіл навантаження на сервер;
  • безкоштовний утримання;
  • зрозуміліше для користувача та легше для запам’ятовування;
  • часто кількість піддоменів не обмежена, але краще уточніть у свого хостинг-провайдера;
  • проект із субдоменами індексується за великою кількістю запитів і виглядає престижно, перетворюючись на портал;
  • ІКС (індекс якості сайту) піддомена часто успадковується від основного домену.

Мінуси

Найбільша вада – це можливість потрапити під санкції і потягнути за собою «сусіда». Більш безпечний варіант – розмістити проекти на окремих доменах.

Якщо ж ви зупинилися саме на розширенні субдоменами, зверніть увагу на наступні пункти.

  • Domain і subdomain повинні мати унікальний контент та просуватися за різними ключовими запитами. Інакше пошукова система може видалити один із них. Яндекс слідкує, щоб у видачу не потрапляли сайти-афіліати.
  • Для кожного субдомену необхідно прописувати унікальні Title, Description, замовляти SSL-сертифікати, підтверджувати права власності, доводити регіональність.
  • Піддомени також потрібно розвивати, піднімаючи їхній рейтинг, щоб не знижувати рейтинг основного проекту.
  • У ТОП Google не можуть одночасно потрапити головний сайт та його субдомен.
  • Для піддомену не можна налаштувати власну поштову скриньку на хостингу, у цьому випадку розсилку доведеться робити через SMTP.

Отже, ми розібралися, що таке піддомени і які особливості потрібно враховувати при роботі з ними. На жаль, немає однозначних рішень, які краще використовувати. Кожен сам обирає свій шлях, спираючись на свої переваги та аналіз ніші.

Для тих, хто вирішив використати цей варіант залишилося тільки створити піддомен.

Сподіваюся огляд вийшов цікавим та корисним. Діліться у коментарях своєю думкою та досвідом.

Поділитися з друзями
Светлана Стецко

Світлана Стецько -адміністратор, вебмайстер, копірайтер, блогер, дизайнер, SEO-фахівець цього сайту. Ділюсь своїми експериментами, спостереженнями та результатами.

Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
SiteFromZero
Додати коментар

Натискаючи на кнопку "Надіслати коментар", я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності.