Як створити резервну копію бази даних

Как создать резервную копию базы данных Хостинг

Сьогодні поговоримо про способи створення резервної копії бази даних, освоївши які ви перестанете боятися змін: оновлення плагіна, переїзд сайту на іншу панель або навіть хостинг. Збережіть копію просто з метою безпеки.

База даних для сайту

База даних SQL – це .sql файл із таблицями, в які вноситься важлива інформація: налаштування, коментарі, статті, посилання тощо. Без цього файлу сайт не зможе завантажитись.

Наприклад, наведу фрагмент таблиці wp-options для WordPress-сайту.

Фрагмент таблиці wp-options

Як бачите, це стовпці та рядки, в комірки яких вносяться значення. Кількість таких таблиць може обчислюватися тисячами. Такий тип баз називається реляційними.

MySQL – одна з найпопулярніших систем управління базами даних (СУБД). З її допомогою можна створювати нові бази, імпортувати та експортувати існуючі, вносити правки використовуючи SQL.

SQL – це мова запитів для керування MySQL.

Останнім часом набирає популярності MariaDB, що стала окремим відгалуженням MySQL. До речі, WordPress рекомендує використовувати саме цю СУБД, я навіть підготувала окрему статтю про зміні типу сервера баз даних та поділилася своїми результатами.

Автоматичне резервування

Створення резервних копій зазвичай входить до пакета послуг хостера і здійснюється автоматично з якоюсь періодичністю. Наприклад, раз на добу або раз на тиждень, залежно від обраної компанії. Це дозволяє відкотити проект у разі поломки чи атаки.

При цьому створюється як копія файлів сайту, так і його бази даних, які легко завантажити на свій комп’ютер.

Резервні копії бази даних Timeweb

За допомогою phpMyAdmin

Тепер розглянемо як самостійно створити резервну копію бази даних, на що потрібно звернути увагу, щоб уникнути помилок під час відновлення. А допоможе нам у цьому інструмент phpMyAdmin.

Для створення резервної копії бази даних відкрийте phpMyAdmin на панелі керування вашим хостингом. Наведу два конкретні приклади.

phpMyAdmin in cPanel
phpMyAdmin в cPanel
phpMyAdmin in Timeweb
phpMyAdmin в панелі Timeweb

У лівому вертикальному стовпці виберіть потрібну базу та натисніть вкладку Export у горизонтальній навігаційній панелі. Вам пропонується спрощений варіант експорту та з можливістю керування всіма налаштуваннями.

Експорт бази даних

Експортування бази даних – це створення резервної копії у вигляді спеціального файлу (дампа) та подальшого завантаження його на комп’ютер.

Quick

У більшості випадків достатньо скористатися швидким способом із мінімумом налаштувань. Для цього достатньо натиснути кнопку «Go».

Експорт бази даних Quick

Custom

У деяких випадках можуть знадобитися додаткові параметри. Наприклад, якщо потрібно перенести сайт від одного хостинг-провайдера до іншого або змінити панель управління, потрібно враховувати, що версії MySQL можуть бути різними.

У цьому випадку в параметрі «Максимальна сумісність із системою бази даних або застарілою версією MySQL» оберіть «MYSQL40».

Експорт бази даних Custom

Ще одне корисне налаштування «Add DROP TABLE». Якщо ви поставите галочку, при відновленні існуючі таблиці видаляться автоматично.

У панелі ISPmanager

Для користувачів ISPmanager є ще один дуже зручний спосіб завантажити БД на свій комп’ютер.

Завантажити дамп бази даних

Як бачите, створити резервну копію бази даних досить просто. Я віддаю перевагу варіанту з використанням phpMyAdmin, у разі помилок він повідомить про проблему.

Не забувайте залишати лайки та коментарі, а я підготую вам новий матеріал з моїми особистими спостереженнями.

close
Новостная рассылка

ПОДПИСКА НА БЛОГ

Получайте уведомления о новых публикациях SiteFromZero.info на свою почту

Никакого спама! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

НЕ УПУСТИ

Иконка ТОП

Будь первым, кто узнает о новых обзорах и акциях на SiteFromZero

Мы не спамим! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

Светлана Стецко Рекомендую подписаться
Поділитися з друзями
Светлана Стецко

Світлана Стецько -адміністратор, вебмайстер, копірайтер, блогер, дизайнер, SEO-фахівець цього сайту. Ділюсь своїми експериментами, спостереженнями та результатами.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
SiteFromZero
Додати коментар

Натискаючи на кнопку "Надіслати коментар", я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності.