Кожен користувач, який зареєстрував доменне ім’я, має право на створення безкоштовних субдоменів. Це виглядає дуже здорово, особливо в очах новачків, дозволяючи зробити безліч проектів, не витрачаючи додаткових коштів.
Якщо ви вперше вирішили дізнатися, як створити піддомен, то раджу спочатку прочитати огляд, присвячений особливостям просування субдоменів у Google та Яндексі. Зважте всі «за» і «проти» і потім приступайте до практичної частини.
Оскільки я тестую хостинг Timeweb, то покажу на його прикладі. Процес створення субдомену дуже простий. Зайдіть у розділ «Домени та піддомени», натисніть кнопку з плюсиком «Додати піддомен».

Якщо ви на даний субдомен встановлюватимете WordPress з каталогу, то створювати директорію не потрібно: в процесі завантаження CMS вона буде створена автоматично. Ви не зможете встановити WP у заздалегідь створену папку. І навпаки, якщо вручну завантажуватимете файли сайту, то потрібно спочатку створити директорію.
Я робитиму ще один WordPress сайт, тому вказую ім’я, не прив’язую піддомен до папки, натискаю кнопку «Додати».

Якщо домену потрібно було підбирати вільне ім’я, то його субдоменів – обмежень немає. Називайте як хочете та створюйте скільки хочете. Ви будете обмежені лише своїм тарифом. Оскільки кожен субдомен – це по суті сайт, їх кількість регулюється обраним планом.
Створений піддомен ви знайдете у папці основного домену. Щоб згорнути або розгорнути папку, натисніть жовтий трикутник ліворуч.

От і все. Вже за 10-15 хвилин субдомен готовий до роботи. Якщо ж ви помилилися або передумали, його легко видалити, просто натиснувши на кнопку з кошиком.
Тепер залишилося завантажити WordPress з каталогу CMS так само, як встановлювали його для основного домену. Потім перейдіть до розділу «Сайти», тут побачите автоматично створену директорію зі стандартною назвою wordpress_*****

Як перейменувати директорію та базу даних я розповім у наступних оглядах. Папка виглядатиме зрозуміло і ви не заплутаєтесь у майбутньому.

Не забудьте настроїти HTTPS-з’єднання, вказати версію PHP, замовити SSL-сертифікат.
Отже, ми розглянули, як зробити піддомен на Timeweb. Сподіваюся, ніяких труднощів це не викличе.