Як змінити порядок рубрик (категорій) у WordPress

Категории WordPress

Відмінною рисою блогу є велика кількість статей (записів). Щоб читачі могли найкраще орієнтуватися на сайті, їх сортують за певними рубриками (categories).

Деякі вебмайстри виводять список категорій у бічній панелі – сайдбарі. За умовчанням посилання вибудовуються за абеткою, проте часто це виглядає нелогічно. Як змінити порядок рубрик на сайті WordPress. Пропоную 2 способи вирішення проблеми.

Віджет Рубрики

WordPress має спеціальний віджет, який автоматично формує посилання.

Віджет Рубрики у WordPress

Проте я хотіла б категорії «Хостинг» і «Створення сайту» розмістити на початку списку, а не наприкінці. Заходимо в налаштування (натисніть мишкою на область віджету та перейдіть в закладку Блок).

Налаштування віджету Рубрики

Як бачите, сортування категорій не передбачено.

Я почала шукати можливі варіанти вирішення цього завдання. Насамперед хотілося б це зробити без допомоги плагіна, проте для мене це виявилося не так просто, аж до того, що вставивши знайдений в інтернеті код, мій сайт зник.

Тоді я вирішила знайти простенький плагін, який не вимагає часу на вивчення і вирішує єдине завдання: змінити порядок рубрик.

Таксономії у WordPress

Перш ніж ми перейдемо до установки, я хочу сказати кілька слів про таксономії. Можливо, не всі знають, що це таке.

«Таксономія» в перекладі з давньогрецької означає «закон про порядок».

Створюючи проект, варто ретельно продумати його структуру. Сортувати записи за певними тематиками WordPress можна завдяки категоріям і міткам.

Рубрики можуть містити підрубрики, останні можна розбити на підрубрики і т.д. Але не рекомендується будувати складну ієрархію на сайті, все має бути максимально зрозумілим як користувачам, так і пошуковим системам.

Краще обмежитися лише однією вкладеністю: батьківська рубрика із дочірньою.

Мітки не мають ієрархії. Користуватися ними чи ні – кожен вирішує сам.

Додаткове сортування статей за мітками створює зайві дублі записів.

Рубрики та мітки – це стандартні таксономії WordPress, іноді є сенс додати свої власні. З теорією розібралися, перейдемо до практики.

Simple Taxonomy Ordering

Я знайшла цілу низку плагінів по сортуванню рубрик, почитала їх описи і вирішила почати з Simple Taxonomy Ordering. Звичайно, 20 тисяч активних установок це небагато, але дуже приваблива назва.

Забігаючи наперед скажу, що він мені дуже сподобався, і я не стала витрачати час на пошук альтернативного варіанту. Це саме те, що я хотіла.

Встановлення

Процес стандартний: перейдіть на посилання Плагіни / Додати новий і в рядку пошуку введіть назву. Потім натисніть кнопку «Встановити».

Установка плагіна Simple Taxonomy Ordering

Після завершення завантаження активуйте його.

Налаштування

Simple Taxonomy Ordering дозволяє змінити порядок категорій, міток та тем. Щоб вибрати потрібний варіант, зайдіть у налаштування. Як бачите, там з’явився розділ «Сортування таксономій».

Сортування таксономій

Можна перейти в налаштування та з розділу встановлених плагінів.

Налаштування плагіна в WordPress

У вікні поставте курсор у полі введення тексту і вам відкриється панелька, виберіть «Рубрики».

Налаштування плагіна Simple Taxonomy Ordering

Збережіть зміни.

Включені таксономії: Рубрики

Сортування категорій

Тепер зайдіть в розділ Записи / Рубрики та простим перетягуванням мишкою (спосіб drag & drop) розташуйте їх у потрібному порядку.

Змінити порядок рубрик простим перетягуванням

Аналогічно можна налаштувати порядок міток та будь-які інші таксономії, які ви створили самі. Тепер якщо ви додасте віджет Рубрики до сайдбару, то посилання відображатимуться в установленому порядку.

Віджет Меню навігації

Як я писала вище, моя мета знайти рішення, не використовуючи додаткові модулі. Налаштувати навігацію на сайті можна зовсім іншим способом – за допомогою довільного меню. Тоді ніякі плагіни не знадобляться.

Для новачків цей варіант не такий очевидний, оскільки є спеціальний віджет Рубрики і він збиває з правильного шляху. Усі починають шукати (і я не виняток) коди та плагіни для сортування таксономій.

Якщо ви дочитали до цього розділу, то здивуєтесь, як все виявляється просто … Сам двигун має дуже гнучку навігацію – меню. На панелі WordPress виберіть закладку Зовнішній вигляд / Меню. Можна використовувати готове або створити нове.

Нове меню

Велика перевага цього в тому, що ви не тільки змінюєте порядок, а й повністю контролюєте його склад. Налаштуйте меню на свій розсуд і збережіть.

Створення довільного меню

Тепер переходимо до розділу віджетів, знаходимо «Меню навігації».

Віджет Меню навігації

Виберіть потрібне зі списку та вкажіть заголовок.

Налаштування віджету Меню навігації

Порівняння результатів

Для експерименту я створила впорядкований список категорій за допомогою двох віджетів та зробила скріншот, щоб порівняти результат. Візуально є невелика різниця, але це вже справа смаку. Дизайн залежить від обраної теми.

Створення списку рубрик за допомогою двох різних віджетів

Отже, сьогодні ми познайомилися із двома способами сортування категорій: із використанням додаткового плагіна і ні. Сподіваюся, ви вже навели лад.

У моєму блозі я не використовую дані віджети. Налаштувала головне меню під шапкою, щоб воно фіксувалося при скролінгу. У мобільній версії сайдбар зовсім відключила.

Дайте, будь ласка, зворотний зв’язок. Чи зручна навігація на моєму блозі? Чи можу я щось покращити для вас?

Поділитися з друзями
Светлана Стецко

Світлана Стецько -адміністратор, вебмайстер, копірайтер, блогер, дизайнер, SEO-фахівець цього сайту. Ділюсь своїми експериментами, спостереженнями та результатами.

Оцініть автора
( 4 оцінки, середнє 5 з 5 )
SiteFromZero
Додати коментар

[text_before_button_comments]