Нейромережі змінюють не тільки алгоритми пошукових систем, а й роботу SEO-фахівців. ТОП 5 сервісів на допомогу оптимізаторам:
- ChatGPT 4 – генерує текст, який можна порівняти з людським;
- Bing AI – безкоштовний чат від Microsoft з доступом в інтернет, розроблений на базі ChatGPT-4;
- DeepL Translate – перекладає у 3 рази точніше за інші сервіси;
- Midjourney – створює ілюстрації за текстовими описами на рівні дизайнера;
- Bing Image Creator – безкоштовний аналог Midjourney, але без вибору форматів (усі картинки 1:1).
- Застосування ШІ в ранжируванні
- Нейромережі для написання SEO-текстів
- ChatGPT 4
- Bing AI chatbot (Copilot)
- Нейромережі для SEO-оптимізації тексту
- ШІ для перекладу тексту
- Нейромережі для генерації картинок
- Midjourney
- Bing Image Creator
- Stable Diffusion
- Недоліки ШІ контенту
- AI-content під мікроскопом Google Core Update
- АІ-детектори: як розпізнати машинний текст
- Plagiarism Dedector
- ZeroGPT
- Перевірка видачі на AI-content
- Правила використання ШІ-графіки
Застосування ШІ в ранжируванні
Пошукові системи активно використовують нейромережі для ранжування веб-сторінок. ШІ-алгоритми аналізують введений запит, історію пошуку, поведінкові чинники, визначають наміри користувача, його місце розташування, щоб забезпечити видачу найбільш релевантних результатів.
Впровадження машинного навчання в ПС почалося ще в 2010-х роках. Google з його системою Rank Brain, запущеною у 2015 р., і Яндекс з алгоритмом “Палех”, представленим у 2016 р., стали піонерами в застосуванні ШІ для розуміння сенсу запитів, виходячи за рамки буквальної відповідності слів.
Розробка і впровадження ChatGPT зробили пошукові системи ще більш інтелектуальними. Microsoft, наприклад, інтегрував штучний інтелект Prometheus у пошуковик Bing. Тепер нейромережі аналізують і розуміють текст на рівні, порівнянному з людським.
Нейромережі для написання SEO-текстів
Сучасні нейронки використовуються для широкого кола завдань: вони відповідають на запитання, пишуть вірші, код, сценарії, генерують ідеї. Причому, ви можете вказати тональність, її роль у діалозі, попросити додати факти або жарти. Розглянемо останні новинки.
ChatGPT 4
ChatGPT 4 — це остання версія мовної моделі штучного інтелекту від OpenAI. Тепер вона здатна обробляти не тільки текст, а й зображення. Вже сьогодні вона активно використовується SEO-фахівцями в написанні статей, створенні мета-тегів, аналізі та інтерпретації даних.
Плагін AIPRM для ChatGPT пропонує набір промтів, розроблених під різні завдання, зокрема й SEO. Тепер не обов’язково писати довгі інструкції, користуйтеся готовими налаштуваннями.
Встановити плагін можна, відвідавши магазин розширень для вашого браузера.
Bing AI chatbot (Copilot)
Bing Chat (перейменований пізніше в Copilot) – це інноваційний пошуковий помічник від Microsoft, що працює на основі штучного інтелекту, зокрема, на базі GPT-4.
Bing AI аналізує запит, використовуючи свої алгоритми розуміння природної мови, потім шукає інформацію в інтернеті, вивчає посилання і додаткові дані. На основі знайдених матеріалів формує розгорнуту відповідь. Якщо відомості взяті з відкритих джерел, Copilot вказує на них посилання.
Чат-бот пропонує відповіді у трьох стилях:
- Творчий: характеризується більш вільною формою відповідей, чат-бот може використовувати метафори та аналогії в діалозі.
- Збалансований: відповіді містять достатньо деталей для розуміння, але без зайвої творчої свободи.
- Точний: чат-бот надає конкретні та прямі відповіді на запитання, інформація подана максимально лаконічно та точно.
Розширення New Bing Anywhere дає змогу використовувати Copilot у будь-якому браузері, що підтримує ядро Chromium (Chrome, Edge, Brave та інші).
Нейромережі для SEO-оптимізації тексту
AI-інструменти надають потужні можливості для оптимізації тексту, що сприяє поліпшенню видимості сайту в пошукових системах і залученню цільової аудиторії.
WriterZen — дає змогу знаходити теми та ключові слова для створення контенту, інтегрує дані Google для пошуку фраз із низькою конкуренцією та високим потенціалом ранжування. Вартість: 75-225$ одноразово.
Clearscope — допомагає створювати контент, який точно відповідає запитам користувачів, пропонує доповнення для Google Docs, WordPress і Microsoft Word для спрощення роботи, дає змогу аналізувати контент конкурентів. Ціна підписки: 199-599$/місяць.
ШІ для перекладу тексту
DeepL — позиціонує себе як найточніший перекладач у світі. Тексти до 1500 символів перекладаються безкоштовно, під час реєстрації ліміт збільшується до 5000. Нейромережі навчаються вловлювати відтінки значень слів і навіть працювати з вузькоспеціалізованою професійною лексикою.
Нейромережі для генерації картинок
Розглянемо найкращі онлайн-серіси для створення візуального контенту з тексту. Ви можете генерувати як реальні, так і вигадані сюжети, задавати різні стилі, колірні гами, настрій.
Midjourney
Midjourney — це нейромережа нового покоління, яка генерує зображення за текстовими описами, що вирізняються високою якістю та реалістичністю. Видає результат у різних форматах 1:1, 1:2, 2:3, 16:9. Місячна підписка 10-120$/місяць.
Щоб створити картинку надішліть команду боту в месенджері Discord /imagine, після запрошення “prompt” введіть словесний опис того, що хочете побачити. Бот згенерує чотири варіанти, виберіть найкращий із них і отримайте ще 4 подібні версії.
Midjourney пропонує безліч інших команд, наприклад, /blend для змішування двох зображень або /describe для створення підказок на основі завантаженого зображення.
У грудні 2023 року було запущено альфа-тестування шостої версії інструменту, яка включає більш реалістичні зображення, можливість генерації тексту всередині картинки.
Bing Image Creator
Bing Image Creator — потужний безкоштовний інструмент для тих, хто шукає спосіб швидко і легко створити візуальний контент. Вподобані картинки завантажуйте одразу, оскільки сервіс зберігає тільки 20 останніх генерацій.
Щодня нараховується по 15 балів для прискорення процесу, але і без них швидкість пристойна, просто натисніть на вікно генерації – картинки відкриваються без очікування. З мінусів: немає можливості задати розмір і пропорції зображення, всі вони 1024×1024 px.
Stable Diffusion
Stable Diffusion – крім створення зображень з нуля, нейромережа здатна покращувати наявні зображення. У безкоштовній версії присутній водяний знак. Картинка зберігається протягом 7 днів. Ліцензія дає змогу користувачам створювати зображення як у комерційних, так і некомерційних цілях. Вартість підписки: 7-14$/місяць.
Недоліки ШІ контенту
Контент, створений за допомогою штучного інтелекту, відкриває нові можливості для створення текстів, зображень, відео. Однак, існують певні недоліки, які необхідно враховувати:
- Алгоритми ШІ часто навчаються на великих обсягах даних, включно з творами, захищеними авторськими правами. Це може призвести до створення контенту, який порушує інтелектуальну власність.
- Використання ШІ для створення контенту може викликати етичні питання, особливо коли йдеться про створення зображень людей або текстів, що імітують людський стиль.
- ШІ все ще припускається помилок, що вимагає додаткової перевірки та редагування людиною.
- Якість генерованого контенту безпосередньо залежить від обсягу даних, на яких навчалася нейромережа.
Я попросила ChatGPT 3.5 розповісти мені про нейромережу Midjourney і була засмучена відповіддю. Стала ставити навідні запитання, намагаючись отримати якийсь експертний текст, марно. На запитання про актуальність його даних чат відповів – до січня 2022 року.
Який корисний текст може запропонувати ChatGPT 3.5, якщо Midjourney було запущено в липні 2022 року? При цьому, чат не повідомив мені, що він не знає що це таке, а продовжував розвивати свою версію.
Аналогічно з картинками. Мало того, що нейромережа може намалювати 3 пальці замість 5, руку, що стоїть окремо, або окуляри без дужок (ми одразу бачимо недоліки, виправляємо їх або відбраковуємо), але вона легко змінить навіть відомого персонажа.
Я попросила намалювати Midjourney богиню Афіну з совою, картинки вийшли гарними, але вони не відповідають уявленню греків про неї. Мій чоловік очікував побачити її в коринфському шоломі з високим гребенем, а не таку інтерпретацію:
AI-content під мікроскопом Google Core Update
У березні 2024 року Google впровадив оновлення Core Update, мета якого – скоротити частку сміттєвого контенту в пошуковій видачі на 40% і спрямувати більше трафіку на якісні сторінки.
Сайти, які зловживають масовою генерацією контенту з метою маніпулювання пошуковими рейтингами, ризикують потрапити під серйозні санкції, включно з повним видаленням з індексу. При цьому не має значення, створений він людиною чи штучним інтелектом.
Google приділяє особливу увагу достовірності інформації, оскільки нейромережі можуть створювати текст, який не відповідає дійсності, вводячи користувачів в оману. Сайти із застарілою, помилковою інформацією та контентом, створеним штучним інтелектом, перебувають під загрозою зниження позицій у видачі.
Тепер ніхто не застрахований від нововведень Google, навіть довге перебування в топі не гарантує стабільність. Принципи EEAT (Experience, Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness), що оцінюють досвід, експертність, авторитетність і надійність, тепер відіграють ще більшу роль у визначенні рейтингу сайтів.
Посилання, розміщені в низькоякісних або рекламних статтях без відповідної тематики, розглядатимуться як спам і негативно впливатимуть на ранжування.
АІ-детектори: як розпізнати машинний текст
AI-детектори використовують штучний інтелект і методи обробки природної мови (NLP) для аналізу текстів і визначення їхнього походження. Розглянемо кілька безоплатних сервісів, усі вони прості у використанні та не потребують реєстрації.
Plagiarism Dedector
PlagiarismDetector.net – перевіряє текс на плагіат, граматику та походження. Здатний визначити контент, згенерований GPT, GPT-2, GPT-3, GPT-4. Обробляє обсяг до 2000 слів.
ZeroGPT
ZeroGPT.com – на відміну від інших детекторів підсвічує текст жовтим кольором, який, на його думку, згенерований штучним інтелектом (Chat GPT, GPT-3, GPT-4, Bard, LLaMA). Підтримує всі мови. Перевіряє текст обсягом до 15000 символів.
Перевірка видачі на AI-content
А давайте відразу перевіримо детекторами статті з ТОПу за запитом “Нейросети для SEO”. Вибрала перші 7 сторінок із гугл-видачі та протестувала їх трьома сервісами. У таблиці показано відсоток згенерованого тексту. Якщо це значення більше 50, то текст інтерпретується як AI-content.
ZeroGPT | PlagiarismDetector.net | Detecting-ai.com | Всього слів | Символів | |
ТОП 1 | 62,33 | 57 | 12,2 | 948 | 7069 |
ТОП 2 | 76,56 | 55 | 9,2 | 726 | 5503 |
ТОП 3 | 57,89 | 21 | 9,8 | 812 | 6209 |
ТОП 4 | 35,87 | 72 | 11,19 | 1448 | 10914 |
ТОП 5 | 31,81 | 94 | Error | 1910 | 15230 |
ТОП 6 | 12,07 | 52 | 10,69 | 941 | 7061 |
ТОП 7 | 10,36 | 29 | 10,89 | 1383 | 9826 |
Дуже цікаве спостереження: згідно з даними ZeroGPT що більший відсоток ШІ-контенту, то вища позиція. Це ще раз підтверджує, що не важливо як ви написали статтю, головне, щоб вона несла користь читачам.
Правила використання ШІ-графіки
Авторське право традиційно присвоюється людині, яка створила твір. Однак, штучний інтелект, що генерує ілюстрації, не має юридичного статусу. За існуючими законами, права на них зазвичай належать особі або організації, яка володіє правами на використання самої нейромережі.
Сервіси, такі як Midjourney, надають різні рівні ліцензування для згенерованих зображень. Безкоштовне використання часто передбачає ліцензію Creative Commons NonCommercial, що виключає комерційне застосування без додаткової згоди. Платні підписки розширюють права, включно з комерційним використанням, але все ж можуть містити обмеження.
Як бачимо, нейромережі за правильного їхнього застосування стають нашими друзями, роблять нас креативнішими та ефективнішими.
Сподіваюся, огляд вийшов корисним, ви дізналися щось нове і зможете використовувати це на практиці. Підтримайте мене лайком і розкажіть про свій особистий досвід у коментарях.