Огляд Ledger Nano S

Обзор Ledger NANO S Гаманці та біржі

Не важливо скільки ви заробили в криптовалюті – головне скільки зберегли. Підготувала огляд з налаштування та роботи з апаратним гаманцем Ledger Nano S.

Криптомир приваблює одних шаленими заробітками і лякає інших найвищими ризиками. Не вкладайте гроші, які боїтеся втратити.

Благо в інтернеті достатньо сайтів, що роздають безкоштовну криптовалюту як винагороду за їх відвідування. Чотири роки тому прийшло усвідомлення, що з криптою я надовго… Тому постало питання про те, куди складати «заробітки». На біржі зберігати небезпечно… електронні гаманці можуть бути зламані…

Я віддала перевагу апаратному гаманцю Nano S. Зізнаюся, це була дорога покупка для мене, я заплатила 79 євро, замовивши його у Франції на офіційному сайті Ledger.

Стережіться підробок. У жодному разі не купуйте апарати, що були у вжитку.

Пам’ятаю, як переживала, щоб на кордоні його не розкрили… Посилка прийшла швидко з цілістю і неушкодженістю. Моєму щастю не було меж. Я відчувала щось особливе, коли поклала на нього перші монети, і не важливо, що на той час це було еквівалентно кільком доларам.

За цей час багато чого змінилося: робота з пристроєм стала набагато зручнішою завдяки додатку Ledger Live, додалася безліч монет і токенів, випущена нова модель девайсу Nano X, а стара модель знизилася в ціні до 59 євро.

Сьогодні Ledger Nano S один із найдешевших серед апаратних гаманців, але при цьому підтримує найбільшу кількість монет у своєму ціновому діапазоні. Розглянемо найпопулярніші мультивалютні моделі 2022 року:

девайсцінакраїнавипуск
Ledger Nano S59 €Франція2016
Ledger Nano S Plus79 €Франція2022
Ledger Nano X149 €Франція2019
Trezor One85.56 €Чехія2013
Trezor T308.76 €Чехія2018
Keepkey49 $США2015
Bitbox02 Multi Edition129 €Швейцарія2019
CoolWallet S99 $Тайвань2018
Ellipal Titan119 €Китай2019

Сьогодні в руках тримаю новенький Nano S і вже готовий до роботи. Докладно опишу всі кроки щодо його налаштування, тому що новачкам може бути не дуже зрозуміло, що робити з цією чудовою покупкою.

Ledger Nano S новий

Перевірка комплектності

Переконайтеся, що посилка не відкрита та повністю укомплектована. Пристрій постачається у коробочці, захищеній поліетиленом. У комплект входить Ledger девайс, паперові картки (у моєму варіанті 5 штук, з них три для сід-фраз), упаковані в конвертик, брелок, кільце, шнур, USB-кабель. Звісно, бланки мають бути чистими.

Комплектність

Для початку роботи завантажте сторінку start, дотримуйтесь інструкцій.

Додатково раджу прочитати опис з налаштування апаратного гаманця на офіційному сайті.

Підключіть пристрій до комп’ютера через порт USB. Якщо ви перший власник, то побачите напис «Welcome to Ledger Nano S».

Ласкаво просимо

Налаштування пристрою

Скачайте та встановіть Ledger Live – універсальний додаток, який дозволить керувати всіма криптоактивами, бачити статистику ваших балансів у реальному часі, купувати та обмінювати крипту всередині Ledger, заробляти на стейкінгу та багато іншого.

Натискаючи праву кнопку апарата, виберіть пункт Set up as new device та підтвердіть (одночасно натисніть обидві кнопки). Уважно дотримуйтесь інтерактивних підказок.

Пристрій ніколи не поставляється з кодом та фразою відновлення.

Встановіть пін-код (4-8 цифр)

Перейдіть до «choose PIN code» і натисніть одночасно обидві кнопки. Натискаючи праву або ліву кнопку, виберіть потрібну цифру і підтвердіть. Так, поступово введіть 4-8 цифр. Встановіть прапорець ✓ та підтвердіть пін-код.

Згодом ви будете вводити його для розблокування пристрою щоразу як тільки до нього звертатиметеся. Запам’ятайте та збережіть його в надійному місці.

Навіть якщо девайс буде вкрадено, то кошти не загубляться. Після трьох невдалих спроб ввести пін-код апарат повернеться до заводських налаштувань.

Якщо ви забули пін-код, то після відкату відновіть гаманець використовуючи сид-фразу.

Збережіть сид-фразу

Запишіть фразу відновлення з 24 слів. У комплекті є три заводські картки для її зберігання. Сховайте їх у різних місцях, але в жодному разі не фотографуйте на телефон і не зберігайте на комп’ютері, ця фраза жодним чином не повинна потрапити до інтернету.

Перегортайте всі слова у зворотному порядку та переконайтеся, що все записано без помилок.

Це єдина копія приватних ключів.

Знову перейдіть праворуч (працюйте правою кнопкою) доти, доки не побачите функцію підтвердження ваших слів (Confirm). Щоб вибрати цю функцію, одночасно натисніть обидві кнопки.

На екрані з’являється напис «слово №1», ваше завдання перегортати доти, доки з’явиться перше слово зі списку. Знайшли? Одночасним натисканням кнопок підтвердьте його. На екрані з’являється напис «слово №2», знову шукайте потрібне слово і потім підтвердіть. І так усі 24 слова… Після чого потрібно догорнути до функції “Продовжити” (Continue) і підтвердити.

НІКОМУ НІКОЛИ НІ ПРИ ЯКИХ ОБСТАВАХ не повідомляйте ці 24 слова, навіть якщо думаєте, що це від компанії Ledger. Існує безліч фішингових компаній, які полюють на ваші ключі.

Фішинг

Мені надійшов лист на пошту, що нібито мій обліковий запис зламаний. На щастя, я відразу зв’язалася зі службою підтримки, жодних даних не передавала. На сайті Ledger є офіційне повідомлення про боротьбу з фішинговими кампаніями.

Ledger ніколи не спитає у вас фразу відновлення з 24 слів. Ви ніколи і ніде не повинні вводити її, крім свого пристрою.

В кінці пройдіть невеликий тест підтверджуючи, що розумієте, що криптовалюти знаходяться в мережі блокчейн, що ніхто не надішле вам копію, а повинні самі зберігати сид-фразу і пін-код, що заощадження знаходяться в безпеці навіть коли ви підключаєтеся до комп’ютера.

Якщо ви втратили фразу, потрібно вивести всі активи на інший гаманець, повернути апарат до заводських налаштувань, налаштувати його як новий пристрій (створити пароль і seed-фразу) і перевести гроші.

Перевірка на справжність

Від’єднайте USB-кабель від комп’ютера і знову підключіть девайс. Якщо зробили все правильно, побачите на дисплеї введення пін-коду. Вітаю ваш Ledger справжній і готовий до роботи.

Пін код

Справжній пристрій містить секретний ключ, встановлений під час виробництва.

Тільки справжній апарат може використовувати свій ключ для надання доказів криптографічних, щоб підключитися до захищеного сервера Ledger.

Vires in numeris

Якщо знову бачите напис «Welcome to Ledger Nano S», значить щось пропустили і всю процедуру потрібно повторити спочатку. Уважно дивіться інтерактивні підказки, як і в якій черзі потрібно натискати кнопки.

Встановлення додатку (App)

Після перевірки на унікальність з’явиться інтерфейс Ledger Live. Переконайтеся, що встановлена остання версія прошивки. Якщо бачите відповідний напис, зробіть оновлення.

Тепер для кожної валюти потрібно встановити окрему програму, для цього зайдіть в Manager, дотримуйтесь підказок.

Я пророблю зараз цю процедуру на прикладі криптовалюти Tezos. Підключіть та розблокуйте пристрій. Allow Ledger manager? Підтвердьте натисканням обох кнопок.

Дозволити Ledger manager

Знайдіть потрібну монету, встановіть відповідний додаток.

Додати App
Додавання облікового запису Tezos
Інсталяція Tezos

Зверніть увагу, що весь обсяг пам’яті складає 156 Kb, Tezos App зайняв 40 Kb. Очевидно, що всі програми неможливо завантажити одночасно на пристрій.

Встановлення Tezos завершено

Після завершення інсталяції ця криптовалюта з’явиться на дисплеї апарата.

Tezos wallet (XTZ)

Створіння акаунту

Тепер додайте обліковий запис, натиснувши на підказку «Add Account», ця ж кнопка продубльована в розділі Accounts.

Add tezos wallet акаунт

З’являється вікно з назвою монети, для якої він створюється, натисніть Continue.

Add account

Підключіть програму на пристрої (натисніть одночасно обидві кнопки), у новому вікні можна за бажанням змінити назву облікового запису (я видаляю 1) і натисніть Add Account.

Додавання акаунту Tezos

Акаунт успішно доданий.

Акаунт успішно доданий

У розділі Accounts можна додати його до «Вибраного», натиснувши на зірочку.

Додати в обране

При цьому відповідний напис з’явиться в нижньому лівому кутку.

Додавання облікового запису до обраного

Отримання адреси

Щоб відправити монети на гаманець, потрібно отримати адресу. Для цього зайдіть в обліковий запис і натисніть кнопку Receive.

Отримати Tezos
Акаунт Tezos на Ledger

Звірте адресу на моніторі та пристрої, скопіюйте його, підтвердьте.

Адреса скопійована
Адреса для Tezos
Address shared securely done

Таку процедуру виконайте для всіх монет, якими користуєтеся.

Збережіть отримані адреси і згодом поповнюйте гаманець без підключення апарата.

Один нюанс… У цій моделі дуже мало вбудованої пам’яті і, швидше за все, доведеться після встановлення одних Apps видалити їх з апарата, щоб встановити програми для інших валют. З активами нічого не відбувається: ви тільки встановлюєте та видаляєте відповідні програми.

Надсилання з Ledger

У Ledger Live видно весь список валют, але при відправці відповідний додаток повинен бути встановлений на апаратному гаманці і тільки тоді ви зможете підтвердити транзакцію.

Надсилання підтверджується механічним натисканням двох кнопок на девайсі після перевірки адреси. Транзакції захищені від хакерів, навіть якщо ваш комп’ютер зламаний.

Вся статистика монет буде доступна без підключення пристрою.

Нова модель Ledger Nano X дозволяє одночасно завантажити до 100 додатків та порадує бездротовим підключенням.

Весь список доступних додатків з покроковою інструкцією по кожному з них можна переглянути на офіційному сайті.

Якщо ви вважаєте, що немає сенсу платити гроші за гаманець, то замисліться..

Тільки володіючи приватними ключами, ви стаєте законним власником криптоактиву.

Ledger дозволяє вручну керувати комісіями.

Сьогодні 16.05.2022 курс біткоїну близько 31000 $. Наприклад, потрібно відправити 200 тис. сатошей (62$). На біржах комісія фіксована, а ось Ledger дозволяє обрати кілька варіантів комісій, у тому числі і власну..

Для відправки 200 тис. сатошей з апаратного гаманця сьогодні мінімальна комісія становить лише 708 сат. Вражає?

гаманецькомісіяв $в %
Payeer65 тис сатошей20 $32 %
Binance50 тис сатошей15.5 $25 %
Ledger708 сатошей0.22 $0.35 %

Як бачите, лише кілька транзакцій повернуть вартість гаманця.

Мультивалютність

Розглянемо, які криптовалюти підтримуються безпосередньо Ledger Live без залучення зовнішніх гаманців. Цей список постійно розширюється і зараз становить близько 5500 криптоактивів.

Зверніть увагу, весь список криптовалют доступний як для Ledger Nano S, так і для його оновленої версії Nano X. Купуючи дешевшу модель, ви не втрачаєте в мультивалютності, на відміну від Trezor.

Я наведу найбільш популярні криптовалюти, що підтримуються, повний список можна подивитися на сайті Ledger.

криптовалютастейкінг
Bitcoin, BTC
Ethereum, ETH
Litecoin, LTC
Ripple, XRP
Bitcoin Cash, BCH
Stellar, XLM
Dash, DASH
Tezos, XTZ
Tron, TRX
Cosmos, ATOM
Algorand, ALGO
LINK Chainlink, LINK
Polkadot, DOT
Binance Coin (BEP20), BNB
Dogecoin, DOGE
Cardano, ADA
HuobiToken, HT
Solana, SOL
Polygon, MATIC
SHIBA INU (ERC20), SHIB
Chiliz, CHZ
Horizen, ZEN

Як вимкнути

Ledger Nano S не має вбудованої батареї, тому після завершення роботи просто відключіть девайс від комп’ютера. У цьому є позитивний момент. Нова модель працює від батареї, але ви залежатимете від терміну її служби.

Отже, підіб’ємо підсумки. Тепер ви знаєте, де купити Ledger Nano S, як його налаштувати і які переваги він дає. Сподіваюся, огляд вийшов цікавим.

close
Новостная рассылка

ПОДПИСКА НА БЛОГ

Получайте уведомления о новых публикациях SiteFromZero.info на свою почту

Никакого спама! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

НЕ УПУСТИ

Иконка ТОП

Будь первым, кто узнает о новых обзорах и акциях на SiteFromZero

Мы не спамим! Прочтите нашу политику конфиденциальности, чтобы узнать больше.

Светлана Стецко Рекомендую подписаться
Поділитися з друзями
Светлана Стецко

Світлана Стецько -адміністратор, вебмайстер, копірайтер, блогер, дизайнер, SEO-фахівець цього сайту. Ділюсь своїми експериментами, спостереженнями та результатами.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
SiteFromZero
Додати коментар

Натискаючи на кнопку "Надіслати коментар", я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності.