Сьогодні поговоримо про способи створення резервної копії бази даних, освоївши які ви перестанете боятися змін: оновлення плагіна, переїзд сайту на іншу панель або навіть хостинг. Збережіть копію просто з метою безпеки.
База даних для сайту
База даних SQL – це .sql файл із таблицями, в які вноситься важлива інформація: налаштування, коментарі, статті, посилання тощо. Без цього файлу сайт не зможе завантажитись.
Наприклад, наведу фрагмент таблиці wp-options для WordPress-сайту.
Як бачите, це стовпці та рядки, в комірки яких вносяться значення. Кількість таких таблиць може обчислюватися тисячами. Такий тип баз називається реляційними.
MySQL – одна з найпопулярніших систем управління базами даних (СУБД). З її допомогою можна створювати нові бази, імпортувати та експортувати існуючі, вносити правки використовуючи SQL.
SQL – це мова запитів для керування MySQL.
Останнім часом набирає популярності MariaDB, що стала окремим відгалуженням MySQL. До речі, WordPress рекомендує використовувати саме цю СУБД, я навіть підготувала окрему статтю про зміні типу сервера баз даних та поділилася своїми результатами.
Автоматичне резервування
Створення резервних копій зазвичай входить до пакета послуг хостера і здійснюється автоматично з якоюсь періодичністю. Наприклад, раз на добу або раз на тиждень, залежно від обраної компанії. Це дозволяє відкотити проект у разі поломки чи атаки.
При цьому створюється як копія файлів сайту, так і його бази даних, які легко завантажити на свій комп’ютер.
За допомогою phpMyAdmin
Тепер розглянемо як самостійно створити резервну копію бази даних, на що потрібно звернути увагу, щоб уникнути помилок під час відновлення. А допоможе нам у цьому інструмент phpMyAdmin.
Для створення резервної копії бази даних відкрийте phpMyAdmin на панелі керування вашим хостингом. Наведу два конкретні приклади.
У лівому вертикальному стовпці виберіть потрібну базу та натисніть вкладку Export у горизонтальній навігаційній панелі. Вам пропонується спрощений варіант експорту та з можливістю керування всіма налаштуваннями.
Експортування бази даних – це створення резервної копії у вигляді спеціального файлу (дампа) та подальшого завантаження його на комп’ютер.
Quick
У більшості випадків достатньо скористатися швидким способом із мінімумом налаштувань. Для цього достатньо натиснути кнопку «Go».
Custom
У деяких випадках можуть знадобитися додаткові параметри. Наприклад, якщо потрібно перенести сайт від одного хостинг-провайдера до іншого або змінити панель управління, потрібно враховувати, що версії MySQL можуть бути різними.
У цьому випадку в параметрі «Максимальна сумісність із системою бази даних або застарілою версією MySQL» оберіть «MYSQL40».
Ще одне корисне налаштування «Add DROP TABLE». Якщо ви поставите галочку, при відновленні існуючі таблиці видаляться автоматично.
У панелі ISPmanager
Для користувачів ISPmanager є ще один дуже зручний спосіб завантажити БД на свій комп’ютер.
Як бачите, створити резервну копію бази даних досить просто. Я віддаю перевагу варіанту з використанням phpMyAdmin, у разі помилок він повідомить про проблему.
Не забувайте залишати лайки та коментарі, а я підготую вам новий матеріал з моїми особистими спостереженнями.